Rybářské zájezdy do Norska
Lokalita Ubytování Aktuální nabídka zájezdů Kontaktní informace
Mapka

Asi každý rybář už slyšel o Norsku – pro příznivce Petrova cechu zemi zaslíbené.

     Norsko je severský stát, ve kterém žije skoro pět miliónů obyvatel. Hlavním městem je Oslo, platí se výhradně norskou korunou, národní řečí je pak norština. Českými turisty je vyhledáváno především pro krásnou přírodu, moře a s ním související rybaření. Mnohými je Norsko považováno za jednu z nejkrásnějších zemí Evropy a norská příroda je bezpochyby hlavním magnetem všech návštěvníků této skandinávské země, vždyť jen málokde v Evropě najdeme tak rozsáhlé oblasti s neporušenými ekosystémy a malou hustotou obyvatel jako právě v Norsku. Pohyb v přírodě usnadňuje dokonalý informační systém, nepřeberné možnosti ubytování a minimum různých zákazů, které např. ve střední Evropě slouží k ochraně přírody.

     Norskému rybářskému fenoménu každým rokem podléhá více rybářů. Někdo na severu Evropy hledá odpočinek od civilizace spojený se vzrušujícím rybolovem, jiný má rád ryze pánskou společnost, aby si užil trochu chlapské srandy „bez bab“. Důvodů proč navštívit tuto zemi jsou desítky. Pravdou ale zůstává, že kdo se do Norska jednou podíval, touží se sem neustále vracet.

     Pokud dáváte přednost rybaření v klidu, pohodě a daleko od lidí, je Norsko přesně tím správným místem. Vláčení, muškaření, lov na dírkách a lov na mrtvou či živou rybku je povolen celoročně. Dále je povolen lov do tenatových sítí. Míry ryb nejsou stanoveny, jen štika se bere jako škodná a nemá se vracet vodě. Kdo chce vláčet ze břehů, musí se připravit na zoufale veliké množství vázek a obtížný přístup k vodě samotné.

              

Zobrazit foto Zobrazit foto Zobrazit foto Zobrazit foto Zobrazit foto Počitadlo přístupů